Gry planszowe dla dzieci

Pamiętajmy o tym, aby pokazywać swoim dzieciom nie tylko gry na komputer, ale także planszowe. Przecież w grach planszowych tkwi niezwykły urok. Nawet, jeżeli weźmie się pod uwagę gry karciane, można dostrzec dzięki nim ogromne możliwości. Jest tyle ciekawych propozycji, że dla każdego dziecka znajdzie się coś odpowiedniego. Zarówno dla przedszkolaka, jak również dla starszych pociech. taką grą jest chociażby Nogi Stonogi, czy też Imhotep.

Nogi Stonogi

Jeżeli ktoś zastanawia się, co też ma porabiać ze swoim przedszkolakiem, to oto teraz ma ku temu doskonałą okazję. Czas na to, aby każdy ubrał swoją stonogę. Oczywiście, zadanie wcale nie będzie takie łatwe. Gracze do dyspozycji mają kostkę. Tylko, że nie ma na niej tradycyjnych oczek, ale są tam ubrania. To właśnie ta kostka decyduje o tym, w co należy ubrać swoją stonogę. Przy tej okazji dzieci mają naukę wnikliwego analizowania i rozpoznawania kolorów. Czy dany kolor nogi stonogi jest dostępny? Całkiem możliwe, że nie, dlatego uważnie należy obserwować to, co dzieje się na planszy. Nogi Stonogi to gra szybka, dzięki czemu na pewno nie znudzi się ona wszystkim uczestnikom. Można być pewnym tego, że dzieci na pewno się nie znudzą i będą chciały jeszcze nie raz zagrać w to – kilka razy pod rząd. Jeżeli ktoś szuka dobrego prezentu dla swojego przedszkolaka, to jak najbardziej może pomyśleć o tej propozycji za którą odpowiedzialny jest Klaus Kreowski. Dzieci na pewno będą chętnie przyjaźnić się ze stonogą. Równie chętnie będą ją ubierać w buty i w kolorowe skarpetki.

Imhotep

Gra planszowa dedykowana jest dla wszystkich dzieci, które ukończyły 10 rok życia. Mogą w nią spróbować grać młodsze dzieci. Chociaż nie wszystkie zasady mogą być dla nich zrozumiałe. Imhotep to doskonała gra, dzięki której można co nieco dowiedzieć się o starożytnym Egipcie. Imhotep znany był z tego, że stawiał wielkie i imponujące budowle. Wiele z nich turyści mogą podziwiać do czasów obecnych. W grze wszyscy uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę Imhotepa. Sami będą mogli stawiać poszczególne budowle. Kto ustawi największą i najbardziej imponującą, ten ma szansę na wygraną. Uwaga! Wcale nie będzie to takie łatwe. W końcu inni budowniczy będą także chcieli wygrać, a do tego będą potrzebne kamienne bloki budowlane,a  tych jest ograniczona ilość. Czas na to, aby rozpocząć tą szaloną rozgrywkę, gdzie trzeba będzie wykazać się nie lada sprytem i inteligencją, aby móc wygrać. Imhotep świetnie zabija czas i gwarantuje dobrą zabawę.